Informace o závodu /co je to Kaskáda Race?/

Hlavní závod

Hlavní závody se běží na 5+ km a 20+ překážek. Závodníci startují v několika vlnách, přičemž za příplatek 100 Kč se můžete postavit na start ve vlně Elite, kdy běžíte mezi prvními a nejlepšími startéry. Trať vede náročným přírodním terénem. Nemine vás voda, bláto, lesní cesty ani prudké stoupání, celý závod je situován v nádherné a čisté přírodě v okolí Vranovské přehrady, o perfektní zážitek tak nebude nouze.

Překážky jsou rozdělené do dvou základních skupin, a to bez penalizace = bez trestu za nesplnění překážky a s penalizací = za nesplnění překážky bude následovat trest, bez jehož splnění nebude možné pokračovat na další překážku. Překážku bez penalizace lze překonat více pokusy, znamená to tedy, že tento typ překážky opakujete. Penalizované překážky jsou označeny penalizační cedulkou. Je tedy nutné překonat tento typ překážky hned napoprvé.V případě, že je překážka nad vaše síly a nejste schopni ji splnit a překonat, musíte jako trest, absolvovat organizátory určený tzv. HANDICAP (Jacikův test).

VŠICHNI ÚČASTNÍCI HLAVNÍHO ZÁVODU (kategorie muži a ženy ve věku 15 let a starší) MUSÍ BÝT PLAVCI z důvodu překážek, které jsou umístěné na nebo ve vodě. Více si přečtěte v Pravidlech závodu Kaskáda Race.

Každý závodník si může při registraci vybrat startovní vlnu a čas startu.
Při registraci si můžete objednat dres Kaskáda Race za cenu 490 Kč.

Týmový závod

Novinkou pro druhý ročník překážkového závodu Kaskáda Race jsou TÝMOVÉ ZÁVODY! Každý tým se bude skládat ze 3 až 5 závodníků a všichni z týmu budou startoat společně a na trase si mohou členové týmu pomáhat.

POZOR! Vyhrává tým, který bude mít nejlepší průměrný týmový čas. Všechny časy jednotlivých běžců v týmu se sečtou a poté vydělí počtem členů v týmu. Je tedy jedno, jestli budou v týmu 3, 4 nebo 5 závodníků. Důležité je, aby byl váš průměrný týmový čas co nejlepší. Vyhodnocení: Sečte se cílový čas každého člena týmu a celkový čas se vydělí počtem členů v týmu.

Trať zůstává stejná jak u závodu jednotlivců, takže se můžete těšit na trať dlouhou 5+km a 20+ překážek.

Start závodu týmů proběhne po dokončení závodu jednotlivců.

CO JE SOUČÁSTÍ STARTOVNÍHO BALÍČKU?

Startovní balíček si účastník závodu vyzvedne v registračním stánku minimálně hodinu před startem. Součástí startovního balíčku bude také elektronický čip pro časomíru, který je nutné po proběhnutí cílem vrátit neprodleně zpět na určené místo. O správném umístění čipu budete informování na místě, se vším Vám pomohou naši dobrovolníci.

A co uhrazením startovného získám?